Szpiegowo

Przyjazna okolica na dolnym Mokotowie kryje w sobie pewną tajemnicę. W bliskiej odległości znajdują się tam trzy bloki należące do Rosji i niedostępne dla Polaków. Są to strzeżone enklawy z Beethovena, Bobrowiecka 2b i Sobieskiego 100. Dwie pierwsze są zamieszkałe i wyglądają jak zwykłe budynki mieszkalne, tyle że kamery nieco bardziej rzucają się w oczy a nad ogrodzeniem pociągnięto drut kolczasty. Trzecia, największa stoi opuszczona, podobna do niszczejącego betonowego zamku. Sam blok, wyróżniający się kaskadową bryłą i niestandardowym łącznikiem powstał w latach 80 dla sowieckich dyplomatów.
Rosjanie nie płacą czynszu za budynek, jest on chroniony przez ich uzbrojonych wojskowych. Eksterytorialna strefa leży kilkaset metrów od kluczowych budynków rządowych i ambasad co rodzi pogłoski o działalność służb wywiadowczych. Stąd blok nazywany jest „szpiegowem”.
Kiedyś znajdowały się tam restauracje, sauny i kino w ekskluzywnych podziemiach. Potem krążyły legendy o tajnych przejściach i klubie zabójców spotykających się w lokalu zwanym od adresu „Sotka.” Miejsce, dostępne tylko dla zaufanych, rzeczywiście wydaje się istnieć, co potwierdza ogłoszenie na bramie. Podobno na zrujnowanym dziedzińcu pojawiają się od czasu do czasu goście.

Jakiś czas temu do kompleksu weszli miejscy eksploratorzy z Urbex Polska. Filmy z infiltracji można oglądać na youtube.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s